Kezdőlap » Menedzsment, üzlet » Vecsenyi János, Petheő Attila: Vállalkozz okosan! - Az ötlettől a piacralépésig
Honnan tudhatod, hogy valóban van-e igény az általad kitalált termékre?
Hogyan mérheted fel a piaci kockázatokat?
Miként finanszírozhatod a vállalkozásodat?
Egy kiváló üzleti ötletből még nem feltétlenül lesz sikeres vállalkozás. Mindegy, hogy egyéni vállalkozóként, társas vállalkozóként vagy éppen startupperként akarod valóra váltani az álmodat – elengedhetetlen, hogy tudatosan, a kellő információk birtokában vágj bele a cégalapításba.
Vecsenyi János vállalkozási szakértő és Petheő Attila sikeres sorozatvállalkozó, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatói ehhez nyújtanak segítséget. Saját szórakoztató történeteiken, valamint egyéb közismert nemzetközi és magyar vállalkozók példáin keresztül vezetnek be a vállalkozások világába. Bevált üzleti taktikák és modellek, valamint praktikus jó tanácsok alapján tizenkét egymásra épülő lépésben juthatsz el az ötlettől a piacra lépésig, mintha egy térképet tartanál a kezedben. A könyv segítségével tanulhatsz mások sikereiből, okulhatsz kudarcaikból, és ezek alapján kialakíthatod saját sikeres üzleti megoldásaidat.
„Vállalkozó az, aki a káoszban felismeri a lehetőséget, aki a semmiből létre akar és tud hozni valami értéket, aki egyedül vagy egy szervezetben, másokkal együttműködve valamilyen termékben, szolgáltatásban valósítja meg szakmai és üzleti elképzeléseit.”
|
Tartalom: |
Előszó
BEVEZETÉS Vállalkozz, ha …! Bárhol megállod a helyed, ha … Csak akkor vágj bele, ha …! Időt, pénzt és energiát spórolhatsz, ha …
1. LÉPÉS: ÖTLETGENERÁLÁS Van-e már ötleted? Mikor jó egy ötlet? Hogyan születnek a legjobb ötletek? Hol keress ötleteket? Hogyan keress ötleteket? Miképp fogalmazd meg az ötleteidet? Hogyan válaszd ki a legjobb ötletet? Érdemes-e egyszerre több jó ötletet is megvalósítanod? Dobd be magad!
2. LÉPÉS: ÖNVIZSGÁLAT Miért akarsz vállalkozni? Alkalmas vagy-e vállalkozónak? Hogyan lehetsz felkészült vállalkozó? Mit csinálnál szívesen a vállalkozásban? Mikor érdemes belevágnod? Dobd be magad!
3. LÉPÉS: CSAPATÉPÍTÉS Kikkel szeretnéd elindítani a vállalkozásodat? Kié legyen a cég? Kik legyenek az üzlettársaid? Hogyan toborozz munkatársakat? Hogyan alakítsd ki a vállalkozásod külső körét? Hogyan fejlődik egy csapat? Hogyan kezeld a konfliktusokat? Mikor, hogyan, milyen szerződést köss a csapatoddal? Dobd be magad!
4. LÉPÉS: KONCEPCIÓKÉSZÍTÉS Milyen vállalkozást akarsz indítani? Mire való az üzletikoncepció-térkép? Mit tartalmazzon az üzletikoncepció-térképed? Hogyan készítsd el az üzletikoncepció-térképed? Dobd be magad!
5. LÉPÉS: FELDERÍTŐ PIACKUTATÁS Mennyire igazak a feltételezéseid? A felderítő piackutatás módszerei Személyes megkérdezés Kipróbálás és elővétel Online piackutatás Foglald össze, mit tudtál meg! Dobd be magad!
6. LÉPÉS: KOCKÁZATELEMZÉS Hogyan kerüld el a buktatókat? Számolj! Mérlegelj! Dobd be magad!
7. LÉPÉS: TERMÉKFEJLESZTÉS Hogyan lesz az ötletből termék? Hogyan fejlessz szolgáltatást? Kivel fejlessz? Hogyan gazdálkodj az erőforrásaiddal? Dobd be magad!
8. LÉPÉS: LEAN STARTUP FEJLESZTÉS Hogyan léphetsz gyorsabban és olcsóbban piacra? A lean startup fejlesztés öt lépése Ha kell, engedd el! Dobd be magad!
9. LÉPÉS: ÜZLETI TERVEZÉS Miért, kinek, mire kell az üzleti terv? Milyen a jó üzleti terv? Mit tartalmazzon az üzleti terved? Hogyan készítsd el az üzleti terved? Dobd be magad!
10. LÉPÉS: FINANSZÍROZÁS Mire, mennyi pénz kellene? Mit csinálj, ha nincs elég pénzed? Hogyan szerezz pénzt az induláshoz? Hogyan finanszíroztass a vevőkkel? Hogyan szerezhetsz befektetőket? Dobd be magad!
11. LÉPÉS: CÉGALAPÍTÁS Készülj fel az alapításra! Milyen vállalkozási formák közül választhatsz? Milyen vállalkozást érdemes alapítanod induláskor? Néhány jó tanács Dobd be magad!
12. LÉPÉS: PIACRA LÉPÉS Rajtad áll, vagy bukik Kiket szeretnél megcélozni? Milyen értékesítési csatornát és eladási formát válassz? Mennyit áldozz a marketingre? Hogyan árazd és pozicionáld a termékedet/szolgáltatásodat? Milyen eszközökkel keltsd fel vevőid érdeklődését? Milyen eladási és tárgyalási módszereket alkalmazz? Hogyan tartsd meg a vevőidet? Dobd be magad!
UTÓSZÓ Hogyan? Tovább! Változz és változtass! Csináld a jót jól! Vállald önmagad, és járd a saját utad! Légy magabiztos, de ne bízd el magad!
Köszönetnyilvánítás Jegyzetek Név- és tárgymutató
|
A szerzőkről: |
Vecsenyi János
Vállalkozási szakértő, professor emeritus. Vállalkozási ismereteket tanít a Duna két partján: a Budapesti Műszaki Egyetemen, ahol gépész- és gazdasági mérnökként szerzett diplomát és a Budapesti Corvinus Egyetemen, ahol a doktori és professzori címét szerezte. Tanított az Egyesült Államokban (Tulsai Egyetem), Franciaországban (INSEAD), valamint Prágában (Czech Management Center) és Magyarország több egyetemén. Két vállalkozása közül a VJV Consulting ma is működik. Az üzletikoncepció-térkép megalkotója, amely a vállalkozásindításban jelent segítséget. Három vállalkozási témájú könyv szerzője. Nagyon büszke a feleségére, három lányára és öt unokájára.
Petheő Attila
Sorozatvállalkozóként nagy tapasztalattal rendelkezik a rendezvény- és eseményszervezés, a vendéglátás és az agrárgazdaság területén. A Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa, doktori kutatásainak eredményeit felhasználva, országosan elismert szakértőként a szociális vállalkozások problémáihoz nyújt segítséget. Tudását több hazai egyetemen és az Egyesült Államokban tartott kurzusain adja tovább. 2017-ben a Budapesti Corvinus Egyetemen kiérdemelte az év oktatója címet. |