Eszébe jutna valakinek homokot tölteni autója benzintartályába?
Valószínűleg nem.
Pedig majdnem ezt tesszük nap mint nap saját testünkkel.
Életünk során átlagosan 30-60 tonna élelmet fogyasztunk el, ezért nem szabad alábecsülni, hogyan hatnak táplálkozási szokásaink az egészségünkre. De mit, mikor és hogyan együnk? Nehéz jól döntenünk a rengeteg tévhit, közhely és hamis vélekedés mellett.
Űrorvosi tapasztalatai alapján a szerző egészen merész, forradalmian új, személyre szabott programot javasol: Táplálkozzunk génjeinknek megfelelően! A legújabb kutatások alapján meggyőzően érvel arról, hogy a különböző élelmiszerek hogyan hatnak génjeinkre és szervezetünk természetes egyensúlyára, s ennek megfelelően miért és hogyan kell megváltoztatnunk eddigi helytelen életmódunkat, étrendünket és életfilozófiánkat. A váltás természetesen nem mehet egyik napról a másikra, hiszen a betegségek leküzdésére orientált, a gyógyszeres kezelést előtérbe helyező orvostudomány is csak nagyon lassan adja át a helyét a megelőzésre koncentráló, az egészséges életmódot és az emberi szervezet természetes egyensúlyát fenntartó orvoslásnak.
A könyv elméleti megalapozottsága mellett rendkívül sok tanáccsal szolgál arra, hogy egészségünk megőrzése és életünk meghosszabbítása érdekében hogyan változtassunk helytelen táplálkozási szokásainkon, hogyan mondjunk le az élelmiszerkereskedelem és a fogyasztói társadalom csábító, de egészségre káros ajánlatairól, hogyan alakítsuk ki fokozatosan a génjeinknek megfelelő étrendünket, és mindebben hogyan segíthetünk másoknak.

|
Előszó a magyar kiadáshoz Előszó Bevezetés
I. CSAPDÁK ÉS ELLENTMONDÁSOK A modern kor ellentmondásai Hogyan lett a táplálékból ipari termék? Etikusak-e a nagyvállalatok? Ellentétes irányok Genetikailag módosított organizmusok Az éhezők világa Miért nem vesztegethetjük tovább az időt? A szavaktól a tettekig
II. NÉZZÜNK MÁSKÉPP A TÁPLÁLKOZÁSRA! A táplálékok beszélnek hozzánk Táplálékaink Nézzünk szembe a gyilkossal! A modern étkezés korlátai és az új táplálkozási piramis Tápláljuk a génjeinket! Megelőzés és gyógyítás nutrigenomikával Hogyan tartsuk féken az étvágyunkat? A hosszú élet és a jó egészség alapszabályai
III. NUTRIGENOMIKA A GYAKORLATBAN Alapvető tudnivalók Mit zárjunk ki az étrendünkből? Együnk egészségesen egész életünkben! Az emésztőrendszer rehabilitálása Mennyit együnk és hogy főzzünk? Menjünk vásárolni!
ÖSSZEGZÉS Törődjünk az egészségünkkel! Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk!
FÜGGELÉK Egy kis segítség a változáshoz Az új medicina kiáltványa
Köszönetnyilvánítás Fogalomtár Név- és tárgymutató
|