Kezdőlap » Személyiségfejlesztés » Edward de Bono: A csodálatos elme - Útmutató a szellemi vonzerő fokozásához
Vonzók tudunk-e maradni, miközben vitatkozunk, félbeszakítunk valakit vagy épp érzelmeinket nyilvánítjuk ki? Ez a könyv azt tanítja, hogy bárki megtanulhat szépen gondolkodni. Márpedig gondolataink szépsége minden interakciónkat sikeressé teszi.
Használja ki a kreatív gondolkodás erejét, és tegye vonzóvá gondolkodásmódját!
Ebben siet segítségünkre Edward de Bono pszichológus, kommunikációs guru és sokoldalú gondolkodó, aki tudásának legjavát ebben a könyvben foglalta össze.
Míg ruhákra, kozmetikumokra, fogyókúrára, edzésre, sőt plasztikai sebészre vagyonokat költve igyekszünk külsőnket vonzóbbá tenni, arra csak ritkán gondolunk, hogy a személyes vonzerő egészen másképp is növelhető. Oly módon, ami egy fillérbe sem kerül, nagyon kevés idő kell hozzá - és ami nélkül a legvonzóbb külsejű ember társasága is kellemetlen: ez a csodálatos elme. Akármilyen szívdöglesztő megjelenésű valaki, csak a megszólalásig az, ha szellemi világa sivár: az "intellektuális báj" híján esélye sincs, hogy bárkire jó benyomást tegyen.
Kötetünk szerzője azzal szerzett világhírt, hogy emberek gondolkodásmódját változtatta meg és tette jobbá. Könyveit eddig 37 nyelven adták ki, egyes országokban pedig kötelező tantárgy az általa kifejlesztett gondolkodási tréning. Módszerei praktikusak és egyszerűek, bárki számára könnyen elsajátíthatók.
A szellemi vonzerő nem igényel eget verő IQ-t, hatalmas tudás sem kell hozzá, sem ritka nagyszerű személyiség. Csak képzelőerőre, beleélőképességre, némi kurázsira, egy kis kreativitásra van szükség - és egy sor olyan gyakorlati megoldásra, amit mindenki képes megtanulni.
Szeretne ellenállhatatlan, sziporkázó és változatos lenni, vagy éppen könnyebben felismerni problémás helyzetek kulcsát? Kövesse Bono tanácsait: el sem hiszi, mennyire egyszerű és hatásos módszert kap kézhez!
|
Tartalom: |
Bevezetés: Milyen a csodálatos elme?
1. HOGYAN FEJEZZÜK KI EGYETÉRTÉSÜNKET?
2. HOGYAN FEJEZZÜK KI ELLENVÉLEMÉNYÜNKET?
3. HOGYAN LEGYÜNK MÁSOK?
4. HOGYAN LEGYÜNK ÉRDEKESEK?
5. HOGYAN REAGÁLJUNK?
6. HOGYAN HALLGASSUNK MEG MÁSOKAT?
7. A KÉRDEZÉS MÓDJA
8. PÁRHUZAMOS GONDOLKODÁS – A HAT KALAP
9. ELVEK, FOGALMAK
10. ALTERNATÍVÁK
11. ÉRZÉSEK ÉS ÉRZELMEK
12. ÉRTÉKEK
13. ELTÉRÉSEK ÉS A JÁRT ÚT ELHAGYÁSA
14. INFORMÁCIÓ ÉS TUDÁS
15. VÉLEMÉNY
16. KÖZBEVÁGÁS
17. VISELKEDÉS
18. KEZDEMÉNYEZÉS ÉS TÉMÁK
VÉGEZETÜL
MELLÉKLETEK
A TÁRSALGÓKLUB
NÉV- ÉS TÁRGYMUTATÓ
|
A szerzőről: |
Edward de Bono szaktekintély a kreatív gondolkodás, valamint a gondolkodás mint képesség fejlesztésének területén. Több ezren írnak számítógép-programokat, Edward de Bono azonban az emberi elme számára ír programokat. Az emberi elme, mint önszerveződő információs rendszer működésének megértéséből létrehozta a laterális gondolkodás módszeres, kreatív eszközeit. Ő alkotta meg a párhuzamos gondolkodás gyakorlatát és írta a Six Thinking Hats (A gondolkodás hat kalapja) című könyvet. Az észlelésen alapuló (perceptuális) gondolkodásban alkalmazott eszközeit (CoRT, DATT) az oktatásban és az üzleti életben széles körűen alkalmazzák.
Edward de Bono gondolkodás-iskola módszereit vezető világcégek alkalmazták, többek között az IBM, a Microsoft, a Prudential, a British Telecom (Egyesült Királyság), az NTT (Japán), a Nokia (Finnország) és a Siemens (Németország). Az ausztrál krikett válogatott is a segítségét kérte, hogy minden idők legsikeresebb krikett csapata lehessen. Dél-Afrikai tudósok egy csoportja Dr. De Bono-t beválasztotta a közé a 250 ember közé, akik a történelem folyamán a legnagyobb hatással voltak az emberiségre. Egy vezető ausztrál üzleti lap a legnagyobb kortárs látnokok közé sorolta. Az Accenture, egyik igen jelentős tanácsadócég az 50 legbefolyásosabb üzleti gondolkodó egyikének tekinti. Edward de Bono módszerei egyszerűek, de hatásosak. Egyik módszerének alkalmazása egy acélgyártó cégnek egyetlen délután alatt 21000 ötletet eredményezett. Tanított gondolkodást Nobel-díjasoknak és Down-kóros gyerekeknek.
|