A digitális kor valóban forradalom, vagy csak a korábbi ötletek továbbgondolása?
Sokan az egekig magasztalják a „magányos farkasként” bemutatott – vagy inkább misztifikált – feltalálókat, tudósokat, hackereket és vállalkozókat, pedig az elmúlt kétszáz év nagy találmányai leginkább csapatmunka eredményei. Ada Lovelace, Alan Turing, Neumann János, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Berners-Lee és Larry Page nagy tehetségek, sőt zsenik, akik rengeteg kiváló elmét inspiráltak és vontak be a munkájukba.
Ám az igazi innováció többnyire nem attól származott, aki kiagyalta az áttörést jelentő technológiát, hanem attól, aki hasznosan alkalmazta. A tudomány és művészet összekapcsolása révén nemcsak kortársak, hanem nemzedékek között is megvalósult az együttműködés, amelynek végső célja a gép és az ember szimbiózisa. Walter Isaacson, a bestseller Steve Jobs életrajzi kötet írója ezúttal az emberi zsenialitás és a kreativitás lebilincselő történetét meséli el.

"Olyan sokat emlegetjük manapság az innovációt, hogy kiüresedett, valódi jelentés nélküli divatszóvá vált... Az együttműködésen alapuló kreativitásról azonban jóval kevesebb szó esik, pedig ezáltal érthetjük meg a ma zajló technológiai forradalom kibontakozását."
Walter Isaacson
|
Képes kronológia Bevezetés: Hogyan született meg ez a könyv?
1. Ada, Lovelace grófnője 2. A számítógép 3. Programozás 4. A tranzisztor 5. A mikrochip 6. Videojátékok 7. Az internet 8. A személyi számítógép 9. A szoftver 10. Online 11. A web 12. Mindörökké Ada
Köszönetnyilvánítás Jegyzetek A képek forrásai Név- és tárgymutató
|
WALTER ISAACSON az Aspen Intézet vezérigazgatója, korábban a Time magazin főszerkesztője és a CNN elnöke. Olyan bestseller könyvek szerzője, mint a Steve Jobs, a Kissinger – Életrajz és az Einstein – Egy zseni élete és világa.
|